Життя-буття » Українка в Чилi

Про радикуліт

лютого 27, 2013Життя-буття, Люди

В понеділок наша сеньйора Мерседес (наголос на другому складі 🙂 ) прийшла скрючена і кульгава – в п’ятницю її схопив радикуліт. На моє питання – а нащо вона взагалі йшла, чому не залишилася вдома видужувати – вона відповіла, що їй навіть страшно уявити мене вдома з двома дітьми одненьку. (Щоб знали 🙂 : я можу виглядати дуже безпомічною 🙂 , але не вірте своїм очам.

Словом, дивитися на неї таку мені не було сил, я почала дзвонити у всі доступні мені (від слова “самотужки без машини з двома дітьми добиратися”) клініки, і в жодній не було травматолога на сьогодні. Тоді я почала штурмувати недоступні. І нарешті в одній вичепила вільного доктора аж на 18:45. Півдня вже пройшло за тими дзвінками, їхати їй додому сенсу не було (добиратися півтори години), то ми щось там потроху колупалися в хатніх справах, поки за нами не приїхав чоловік.

…далі »

Як я все “встигаю”

лютого 20, 2013Життя-буття

Я, як справжня відмінниця, страшенно люблю п’ятірки з плюсом, похвальні грамоти, золоті медалі та червоні дипломи. І я б з радістю стояла б тут і кланялася, кланялася, слухаючи/читаючи про те, яка я молодець. Штучно б шарілася і казала “та ні”, “та ну що ви”, “ну досить”, тим самим завуальовано вимагаючи продовжувати мене хвалити.

Проте пам’ятник за хатній і не тільки тайм-менеджмент я ще не заслужила 🙂 Мені, звичайно, дуже лестять коментарі та листи про те, яка я молодець і як я все встигаю. Але заслуги в тому моєї майже немає. То ж я, як справжня відмінниця, чесно зараз в усьому зізнаюся.

…далі »

Тільки-но поспілкувалася з податковою

лютого 11, 2013Життя-буття, Чилі, Я вражена!

На вихідних прийшов мені мейл з податкової, де повідомляють, що якщо я захочу поміняти код доступу на сторінку моєї фірми, це можна зробити за такою-то адресою. І що за цією ж адресою я можу подати щорічну декларацію прибутків. Цю фірму я закрила ще в 2008 році, про неї і не згадувала. А тут цей лист. Я всі вихідні страждала, думала – що ж це таке? Яка декларація? Яких прибутків??

Сьогодні ж першим ділом відрила всю документацію по фірмі, знайшла на сайті телефон, дзвоню, готова до бою. Як і у всіх великих конторах, податкова має автовідповідач, а там: введіть номер посвідчення особи, якщо вам треба те-то, натисніть 1, якщо вам треба інше, натисніть 2 тощо.

…далі »

Без теми

листопада 1, 2012Життя-буття

Почалося все з листа одніє жіночки з Росії, яка збирається переїхати в Чилі до свого нареченого. Вона в Росії розлучена, то подзвонила в Посольство Чилі в Москві і запиталася, що треба, щоб одружитися в Чилі. Їй сказали, що потрібно взяти-завірити в міністерствах-перекласти-завірити в посольствах-не знаю ще що зробити такі документи: свідоцтво про розірвання шлюбу, довідку про те, що вона неодружена і довідку про психічний стан… Отримати-завірити кожен такий папірець їй виходило десь 200 доларів…

Я аж здивувалася: коли я виходила в Чилі заміж, від мене треба було тільки документ, що посвідчує особу, і одного свідка.  Подумала, може то до росіян такі вимоги. Пішла питати в дівчат що нещодавно виходили/виходять заміж. Ні, так само: документ, свідок і володіння мовою. А якщо не володієш, перекладача. Але психічний стан твій нікого не турбує…

І до купи згадалося. Ловлю одного разу таксі в Сантьяго, їхала з Андрійком. Кажу таксисту, куди їхати, сама до малого говорю українською. Таксист: “Ви українка?” Сказати, що я здивувалася – то нічого не сказати. Питаю:”А як ви знаєте? Говорите українською?” “Ні”, – каже. “Акцент?” “Ні” “Ну та як же, а може я росіянка?” “Ні, не росіянка – росіяни не посміхаються, а я їх часто вожу”…

Про моє дитинство і Андрійкове

жовтня 12, 2012Діти, Життя-буття, Чилі

Учора в групі на ФБ “Русские в Чили” (вона закрита, то не даю тут посилання) хтось опублікував фотографію закутаної від холоду дитинки, ви, напевно, вже сто разів її бачили в інтернетах:

Показала малому. Від довго-довго дивився на неї, потім питає:

…далі »

І справді, як же воно живеться тут :)

вересня 30, 2012Життя-буття, Чилі

Пару днів тому Рідером принесло дуже цікаву статтю про досвід Ельвіри Барякіної в Штатах. Як кажуть іспанською, me nació (буквально “мені народилося”, небуквально “мені дуже захотілося”) написати подібний пост про МОЄ життя в Чилі. Тим більше, що останнім часом все більше питань про це мені надходять з Facebook´у. Я не знаю, чим пояснити таку ФБ-активність, але ось моя відповідь.

Як і авторка вищезгаданої публікації, я наголошую на тому, що це саме мій досвід, адже, якщо ви надумаєте сюди перебратися, багато чого буде залежати від неймовірної кількості факторів:

…далі »

Про мовні успіхи Андрійка

вересня 25, 2012Багатомовність, Діти, Життя-буття

Моїй дитині скоро виповниться 3 роки. Перші слова, наполовину свого виробництва, наполовину українські він почав говорити досить пізно – десь у півтора роки. Думаю, це пов”язано з тим, що він росте в багатомовному оточенні, а ще кажуть, що хлопчики пізніше заговорюють. Подивимося, адже на черзі у нас дівчинка 🙂

З часом малий почав говорити все більше і більше слів українською, а тоді раптом бах! – заговорив іспанською. Причому, що більшу частину часу проводжу з ним я, мультфільми ми дивимося рівномірно, як українською, так і російською, іспанською, англійською мовами, з татом – іспанською, з оточенням – як випаде, бо у нас кожного дня якосьмовні гості. Кажуть, що

…далі »

Гроші, з ними обережно треба

січня 11, 2012Життя-буття

Наче і без мене ніхто не знав 🙂

Я просто сьогодні з грошима мала дуже тісні стосунки. Як я вже розказувала, на початку грудня минулого року ми з товаришем виграли хакатон. Виявилося, що обіцяну премію виплатять в межах 60 діб. Ми тоді ще пожартували: створити проект ти мав за 30 годин, а на премію їм треба аж 60 діб. Тоді раптом 30 грудня приходить лист: прошу ТЕРМІНОВО …далі »

Мила чилійська бюрократія

січня 3, 2012Життя-буття, Насмішило, Труднощі

Сьогодні на раді директорів Асоціації усних та письмових перекладачів Чилі мова зайшла про іноземців, які тут проживають. Секретар Асоціації до теми розказала, що вона минулого року ходила продовжити посвідчення особи. Я, до речі, теж. Для цього потрібно було взяти в Міжнародній поліції довідку про те, що моє перебування за межами Чилі не перевищує одного року. Я взяла ту довідку, вона була дуже мила, душевна, шкода, що я її не сканувала напам”ять, бо там саме формулювання було на зразок “Довідка видана Надії Васильченко в тому, що вона за межі країни на тривалий термін не виїжджала, а в межах Чилі поводила себе чемно” 🙂

З тою довідкою і ще однією я без проблем поновила своє посвідчення особи. А от моя колега так просто не змогла. В ЗАГСі їй довелося ще й доводити, що вона жіночої статі.

– Громадянко, в системі не проходить Ваша стать.

– То подивіться на мене! (А варто зазначити, що моя колега має дуже пишні форми).

– Мені це нічого не каже. Мені потрібен документ.

…далі »

Через поле, через гай ходить Надя Помагай

грудня 21, 2011Життя-буття, Я вражена!

Пам”ятаєте, в школі вчили Воронькового віршика про хлопчика Помагая? Я про нього згадую кожного дня, бо щодня мені хоч один лист з якимось проханням, та й приходить. Хто знаходить мене через www.nadiia.cl, хто через канал в Ютубі, хто через Твіттер, хто через цей блог або ФБ. Словом, без уваги я не залишаюся. Кому треба допомога з відмінюванням якогось дієслова, кому підказати, де купити в Сантьяго якісний чай, хто потребує перекладу, хто уроків, а хто пише дипломну і вона якраз про життя-буття іммігрантів.

Особливо веселять листи, де мене просять перевірити, чи людина справжня, а чи ні. Мені надсилають фотографії дівчат, скани їх паспортів (переважно фальшивих), листи від тих дівчат на аналіз їх “справжності”. Моя система детектування живих людей дуже проста:

…далі »


Copyright © Українка в Чилi. All rights reserved.