Я вражена! » Українка в Чилi

Тільки-но поспілкувалася з податковою

лютого 11, 2013Життя-буття, Чилі, Я вражена!

На вихідних прийшов мені мейл з податкової, де повідомляють, що якщо я захочу поміняти код доступу на сторінку моєї фірми, це можна зробити за такою-то адресою. І що за цією ж адресою я можу подати щорічну декларацію прибутків. Цю фірму я закрила ще в 2008 році, про неї і не згадувала. А тут цей лист. Я всі вихідні страждала, думала – що ж це таке? Яка декларація? Яких прибутків??

Сьогодні ж першим ділом відрила всю документацію по фірмі, знайшла на сайті телефон, дзвоню, готова до бою. Як і у всіх великих конторах, податкова має автовідповідач, а там: введіть номер посвідчення особи, якщо вам треба те-то, натисніть 1, якщо вам треба інше, натисніть 2 тощо.

…далі »

За шматочок ковбаски

січня 24, 2012Фото, Чилі, Я вражена!

Може, тому що якраз перед обідом це побачила. Може, тому що ще досі перед очима репортаж про те, як затриманий таксист намагався запропонувати хабар карабінеру, а той не взяв… Не знаю, але ось ця вивіска в мене викликала тільки таку асоціацію: “Клянусь, за шматочок ковбаски…”

letrero

Аж підійшла сфотати. Вчиталася вже потім.

Карабінерка каже:

“Так, клянуся….”

Далі запрошення вступати до школи карабінерів.

Середня частина застерігає: “Діти, молодші 4-х років, мають перевозитися в кріслах безпеки”.

І до чогось ковбасні вироби заводу Йянкіуе.

Я дуже мало розбираюся в дизайні рекламних оголошень, але щось мені підказує, що так не треба було робити…

Тим більш неприємно, що місцеву поліцію я поважаю.

Через поле, через гай ходить Надя Помагай

грудня 21, 2011Життя-буття, Я вражена!

Пам”ятаєте, в школі вчили Воронькового віршика про хлопчика Помагая? Я про нього згадую кожного дня, бо щодня мені хоч один лист з якимось проханням, та й приходить. Хто знаходить мене через www.nadiia.cl, хто через канал в Ютубі, хто через Твіттер, хто через цей блог або ФБ. Словом, без уваги я не залишаюся. Кому треба допомога з відмінюванням якогось дієслова, кому підказати, де купити в Сантьяго якісний чай, хто потребує перекладу, хто уроків, а хто пише дипломну і вона якраз про життя-буття іммігрантів.

Особливо веселять листи, де мене просять перевірити, чи людина справжня, а чи ні. Мені надсилають фотографії дівчат, скани їх паспортів (переважно фальшивих), листи від тих дівчат на аналіз їх “справжності”. Моя система детектування живих людей дуже проста:

…далі »


Copyright © Українка в Чилi. All rights reserved.