Культура » Українка в Чилi

Чилійські фільми онлайн

березня 11, 2011Відео, Іспанська мова, Історія, Культура, Чилі

Мені щодня приходять листи з різноманітними питаннями, починаючи з дуже особистих і закінчуючи глобальними. Приходять іспанською, російською, українською, португальською. Словом, тільки і встигаю забуваю відповідати.

Сьогоднішнє питання було таким ну таким класним, що я для себе відкрила цілий світ чилійського кіно. …далі »

Стережіться grupientos :-)

липня 25, 2010Життя-буття, Іспанська мова, Культура, Люди

Якщо ви подивитеся в онлайн-словнику іспанської мови від Королівської Акаемії (Real Academia Española) значення слова engrupir, ви побачите таке: tr. coloq. Arg., Chile y Ur. Hacer creer una mentira. Тобто: перехідне дієслово, стилістично забарвлене – в даному випадку, розмовне, використовується на території Аргентини, Чилі та Уругваю. А означає воно – змушувати вірити якійсь брехні. Відповідно grupiento – це та людина, яка намагається тебе обдурити. Згадалося мені це слово вчора. І от чому.

Від “жовтих окулярів” я  дізналася про Postcrossing.com І зразу ж там зареєструвалася. Як виявилося, знайти листівки в цьому місті – то справа непроста, якщо ти кожного дня не ходиш відвідувати найтуристичніші місця чилійської столиці та не зазираєш на головпоштамт у центрі міста. Зрештою, в одній з книгарень мені вдалося забрати останні (!) 5 листівок. Там, правда, були ще набори про Антарктиду, але мені потрібні були з тваринами Чилі, бо мої адресати – то дітки. Але саме стільки і можна відсилати листівок за один раз, то я й не шукала більше.

І тут починається те, про що в заголовку. Продавець книгарні (читай – освічена людина) показує мені, що ж там у них залишилося:

1- лисичка (годиться),

2- гуанако (теж давай),

3 – вікунья (ну така гарненька!)

4 – БОЖЕ, ЩО ЦЕ???!!! …далі »

Як звучить гітаррон, або Сучасний чилійський фольклор

вересня 24, 2007Культура

Manuel Sanchez 

Минулої суботи мій товариш, великий шанувальник сучасного чилійського фольклору, запросив мене на презентацію нового диску Мануеля Санчеса (на фото). Сказати правду, до цього концерту я не мала ані найменшої уяви ні про цього співака, ні про пайядорів, ні про гітаррон. Точніше, одного разу мій учень запитав мене про традиційні музичні інструменти України. Пошукавши в ЮТубі, знайшла відео з кобзою та бандурою. А він, здивований кількістю струн і розміром останньої, відразу ж показав мені гітаррон. Мовляв, і в нас теж струн багато! …далі »


Copyright © Українка в Чилi. All rights reserved.