Чилі » Українка в Чилi

Живий атлас Чилі та інші

лютого 15, 2013Відео, Чилі

Випадково натрапила на канал This is Chile на Youtube.

Там є багато цікавих відео про цю країну.

Я ще всі не дивилася, а “Живий атлас Чилі” проглянула. В ньому за 10 хвилин можна “проїхати” вздовж усієї країни. А це 5152 кілометри, між іншим. Чилі – країна найвужча і найдовша у світі.

Осьо:

[kml_flashembed movie=”http://www.youtube.com/v/HqzEBwsaBFA” width=”425″ height=”350″ wmode=”transparent” /]

Тільки-но поспілкувалася з податковою

лютого 11, 2013Життя-буття, Чилі, Я вражена!

На вихідних прийшов мені мейл з податкової, де повідомляють, що якщо я захочу поміняти код доступу на сторінку моєї фірми, це можна зробити за такою-то адресою. І що за цією ж адресою я можу подати щорічну декларацію прибутків. Цю фірму я закрила ще в 2008 році, про неї і не згадувала. А тут цей лист. Я всі вихідні страждала, думала – що ж це таке? Яка декларація? Яких прибутків??

Сьогодні ж першим ділом відрила всю документацію по фірмі, знайшла на сайті телефон, дзвоню, готова до бою. Як і у всіх великих конторах, податкова має автовідповідач, а там: введіть номер посвідчення особи, якщо вам треба те-то, натисніть 1, якщо вам треба інше, натисніть 2 тощо.

…далі »

Про моє дитинство і Андрійкове

жовтня 12, 2012Діти, Життя-буття, Чилі

Учора в групі на ФБ “Русские в Чили” (вона закрита, то не даю тут посилання) хтось опублікував фотографію закутаної від холоду дитинки, ви, напевно, вже сто разів її бачили в інтернетах:

Показала малому. Від довго-довго дивився на неї, потім питає:

…далі »

І справді, як же воно живеться тут :)

вересня 30, 2012Життя-буття, Чилі

Пару днів тому Рідером принесло дуже цікаву статтю про досвід Ельвіри Барякіної в Штатах. Як кажуть іспанською, me nació (буквально “мені народилося”, небуквально “мені дуже захотілося”) написати подібний пост про МОЄ життя в Чилі. Тим більше, що останнім часом все більше питань про це мені надходять з Facebook´у. Я не знаю, чим пояснити таку ФБ-активність, але ось моя відповідь.

Як і авторка вищезгаданої публікації, я наголошую на тому, що це саме мій досвід, адже, якщо ви надумаєте сюди перебратися, багато чого буде залежати від неймовірної кількості факторів:

…далі »

За шматочок ковбаски

січня 24, 2012Фото, Чилі, Я вражена!

Може, тому що якраз перед обідом це побачила. Може, тому що ще досі перед очима репортаж про те, як затриманий таксист намагався запропонувати хабар карабінеру, а той не взяв… Не знаю, але ось ця вивіска в мене викликала тільки таку асоціацію: “Клянусь, за шматочок ковбаски…”

letrero

Аж підійшла сфотати. Вчиталася вже потім.

Карабінерка каже:

“Так, клянуся….”

Далі запрошення вступати до школи карабінерів.

Середня частина застерігає: “Діти, молодші 4-х років, мають перевозитися в кріслах безпеки”.

І до чогось ковбасні вироби заводу Йянкіуе.

Я дуже мало розбираюся в дизайні рекламних оголошень, але щось мені підказує, що так не треба було робити…

Тим більш неприємно, що місцеву поліцію я поважаю.

Про міжнародні посилки в Чилі

грудня 13, 2011Життя-буття, Чилі

Хочу розказати про приємний досвід онлайн-шопінгу і онлайн-чилійських державних органів 🙂

Купили ми місяць тому в магазині Asos.com трохи одягу для чоловіка. В Чилі, звичайно, можна багато чого купити, ось тільки на таких струнких і безпузих, як він, рідко коли знайдеш щось пристойне за розумну ціну. Тому завжди, коли кудись їдемо і десь щось на нього бачимо, купуємо про запас. А тут з Asos ще й доставка по всьому світу безкоштовна, і розміри, які треба є, і моделі, які подобаються. Воно й не дешевше, ніж тут, але в магазин фізично не треба йти – вже легше.

Оскільки ми вибрали ось ту таки безкоштовну доставку, до Чилі пакет теліпався рівно місяць. Як правило, коли я купую щось по Інтернету десь закордоном (ebay, amazon, ozon.ru тощо)
…далі »

Здорове харчування по-чилійськи

липня 18, 2011Здоров"я, Чилі

Ні, це я не з ґлузду з”їхала і проводжу пропаганду. Це я наткнулася в інеті на державну програму, спрямовану на поширення здорового способу життя, Elige vivir sano називається. Колись десь там читала, що в 2010 році в Чилі 60% населення буде страждати надлишковою вагою. Статистика статистикою, але я навіть у вагітному стані була худішою, ніж переважна кількість жінок на вулицях.

Ось, хочу поділитися тим, що вважають здоровим меню чилійські дієтологи (іспанською мовою той список з деякими рецептами знайдете тут),  в дужках вказано калорії. Не перекладала Ver Receta, то означає – Подивитися рецепт. Я начебто завжди лояльно ставилася до чилійської дійсності. Але ці рекомендації мене трохи здивували. Гляньте (фотографія на сторінці цього здорового меню викликає бажання це меню не читати, але ми почитаємо):

ПОНЕДІЛОК:

ЗАГАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ КАЛОРІЙ НА ДЕНЬ: 1306

СНІДАНОК (194)

* Тверді речовини: йогурт з фруктами і гранолою (189) (Ver Receta)
* Рідини: Кава без кофеїну з підсолоджувачем (5) …далі »

Чилійська молодь танцює Джексонівський “Триллер” перед Ла Монедою

червня 24, 2011Люди, Новини, Чилі

Чилійські студенти та учні шкіл вже який тиждень вимагають  безкоштовну якісну освіту для всіх. Сьогодні вони станцювали перед урядовим палацем “Триллер” Майкла Джексона.

[kml_flashembed movie="http://www.youtube.com/v/-4eIWqMBNe0" width="425" height="350" wmode="transparent" /]

Чилі – країна, де постійно відбуваються якісь масові виступи, демонстрації, маніфестації, що я вже втратила їм лік і часто навіть не знаю, що, чому і ради чого. Цього разу, крім танців, мою увагу ще привернула лідерка студентського руху, президентка Федерації Студентів Університету Чилі і активістка Комуністичної Молоді Чилі. І зовсім не тим, що каже і що робить, а …далі »

Чилійські фільми онлайн

березня 11, 2011Відео, Іспанська мова, Історія, Культура, Чилі

Мені щодня приходять листи з різноманітними питаннями, починаючи з дуже особистих і закінчуючи глобальними. Приходять іспанською, російською, українською, португальською. Словом, тільки і встигаю забуваю відповідати.

Сьогоднішнє питання було таким ну таким класним, що я для себе відкрила цілий світ чилійського кіно. …далі »

Жменька фотоспогадів #1

липня 19, 2010Фото, Чилі

Я раптом зрозуміла, що тільки розказую, а нічого не показую. Тож вирішила публікувати щопонеділка свої  фото і відео про життя. Будуть фотки теперішні і колишні, не пов”язані ні часом, ні темою, ні місцем. Просто буду вибирати що перше знайду у своєму фото чи відеоархіві. Тож поїхали!

З огляду на нещодавні не дуже веселі події, хочу показати вам карабінерок.  Хоч і не саме вони до мене тоді приїхали, проте добре знати, як вони виглядають. У разі чого шукайте зелений колір!

…далі »


Copyright © Українка в Чилi. All rights reserved.