Привіт з іншого кінця світу!

Звати мене Надія Васильченко. Живу в столиці Чилі з січня 2004 року, час від часу літаю додому на Чернігівщину на відпочинок. Мрію колись жити порівну на двох континентах, щоб весь час було літо і тепло 🙂

За освітою я – філолог, викладач російської та української як іноземних. Якось в житті настав такий момент, коли захотілось все і повністю змінити, спробувати щось новеньке, і я наважилась прийняти запрошення поїхати в Чилі  попрацювати перекладачем в одній софтверній фірмі в одному 3-місячному проекті. Потім я планувала їхати ще далі, а потім ще далі, але раптом в Чилі відчула себе так спокійно і добре, що продовжила візу і квитки ще на три місяці, а потім…

На одному з тих сайтів, де люди допомагають один одному вивчати мови, написав до мене чилійський хлопчина, на якого я б у реальному житті, напевно, і не звернула уваги: мені завжди подобалися високі, світлі та сіроокі. І, можливо, тому, що спочатку було спілкування, а потім уже реальна зустріч, він встиг-таки захопити мою увагу, а згодом і серце. З того часу минуло вже багато років,  а ми й досі дивуємося, як таке могло статися, як ми могли зустрітися серед сотень і сотень співрозмовників.

Мові він і досі мене вчить, як і я його. Коли в нас у 2009 році народився хлопчик, чоловік сказав йому: “Я хочу розуміти твоїх українських родичів, тому слідкуй, аби мама з тобою тільки українською і говорила!” Так за паспортом Andrés став у сім”ї Андрійком.

Чим я тут займаюся? Працюю перекладачем (робочі мови українська, іспанська, російська, англійська та зрідка польська), є членом Колегії усних та письмових перекладачів Чилі, ось-ось отримаю ступінь магістра з Інтернет-журналістики та комунікацій, веду декілька онлайнових проектів.

З моїми друзями в 2006 році створили російською мовою про Чилі і Латинську Америку сайт “По-русски о Чили” www.ruso.cl. Потім відкрився проект про Україну іспанською мовою Ucrania.cl За ним, теж іспанською, www.mishka.cl, – сайт для батьків та дітей, створений дівчатами  з країн колишнього СРСР, які живуть у Чилі, і мій особистий блог іспанською, www.nadiia.cl Зараз виношую ще декілька проектів, про які обов”зково повідомлю.

Тож запрошую вас до себе: віртуально і реально.

Знайти мене можна на цьому сайті, на Twitter , ФБ або по мобільному в Чилі: +56 98 294 98 36.

¡Bienvenidos! тобто “Ласкаво прошу!”