Хочу розказати про приємний досвід онлайн-шопінгу і онлайн-чилійських державних органів 🙂

Купили ми місяць тому в магазині Asos.com трохи одягу для чоловіка. В Чилі, звичайно, можна багато чого купити, ось тільки на таких струнких і безпузих, як він, рідко коли знайдеш щось пристойне за розумну ціну. Тому завжди, коли кудись їдемо і десь щось на нього бачимо, купуємо про запас. А тут з Asos ще й доставка по всьому світу безкоштовна, і розміри, які треба є, і моделі, які подобаються. Воно й не дешевше, ніж тут, але в магазин фізично не треба йти – вже легше.

Оскільки ми вибрали ось ту таки безкоштовну доставку, до Чилі пакет теліпався рівно місяць. Як правило, коли я купую щось по Інтернету десь закордоном (ebay, amazon, ozon.ru тощо)
або коли мама щось висилає, відправлення доставляють прямо додому, і раз на місяць в рахунку на сплату комунальних послуг вказується, скільки за послуги листоноші.  Але на цей раз прийшло повідомлення з пошти, що треба сплатити митний податок і особисто забрати бандероль в одному з відділень.

Платити, то й платити, тим більше, що я вже й так скільки посилок отримала і за жодну нічого не платила, хоча багато знайомих постійно платить те славнозвісне мито. Здається, то залежить більше від людського фактору – на якого митника потрапиш: один так пропустить, другий для державної скарбниці постарається.

У повідомленні говорилося, що в державне казначейство мито сплатити можна на пошті при отриманні або по Інтернету: останньому я зраділа  – не треба нікуди в черзі стояти, а чоловік обурився – який сенс платити по Інтернету, якщо все одно за посилкою йти на пошту. Словом, бачення життя у нас часом відрізняється: я радію, що не треба по інстанціям бігати, а для нього Інтернет – це значить мати все готове і нічого не робити :).

Заплатила я буквально за 3 хвилини, хоча брешу: ще десь 5 хвилини роздивлялася, за що саме плачу майже 45 доларів.

Вартість відправлення вони науявляли таку (в доларах США), добре, що недооцінили :):

 MONTO DE LA OPERACIÓN 
VALOR FOB : 138,99
FLETE : 20,72
TIPO FLETE : REAL
SEGURO : 2,78
TIPO SEGURO : SEGURO TEÓRICO 2%
VALOR CIF : 162,49

І заплатити маю 6% мита і 19%ПДВ.

 BOLETÍN DE EXPEDICIÓN  Cantidad de registros  :  1
Número de envío Fecha Emisor
9723855223394 30/11/2011 REINO UNIDO 8194
 ITEM  Nombre Cod. Arancel Valor CIF Item Valor Aduanero
1 ROPA DE BOMBRE 62104000 162,49 162,49
Atributo 1 Atributo 2 Ad. Valorem % COD. Valor Ad. Valorem
6 223 9,75
Atributo 3 Atributo 4 Otro 1 % COD.
19 178 32,73
Atributo 5 Atributo 6 Otro 2 % COD.
+/- Ajuste Cantidad Mercancias
4
Unidad Medida
KN
Otro 3 % COD.
Código Arancelario Tratado Acuerdo Comercial Cupo

Сплатила, роздрукувала сертифікат і пішла на пошту. Була приємно здивована, як буквально за секунди за моїм посвідченням особи і номером повідомлення жіночка на пошті зайшла в систему і перевірила в казначействі статус мого відправлення. Вже потім дотумкала, що можна було і не роздруковувати той сертифікат,  а просто з телефона показати мейл-підвердження оплати.  (Мені ж кожен роздрукований листочок болить… Що ж, на майбутнє буду знати.) Поки я про це думала, жіночка знайшла мою бандерольку, і вже через хвилину ми з Андрієм понесли здобутий одяг таткові.

Ну що вам сказати? Недарма я піввечора бігала і знімала мірки з чоловіка, а потім співставляла з таблицями розмірів на сайті! Я дуже боялася, що не підійде, але ні! Все, як він хотів! Такий собі подарунок до Різдва. (А собі я у Санти попросила персонального фітнес-тренера на дому 🙂 Ну щоб теж купувати одяг розміру XS :)))