Мені щодня приходять листи з різноманітними питаннями, починаючи з дуже особистих і закінчуючи глобальними. Приходять іспанською, російською, українською, португальською. Словом, тільки і встигаю забуваю відповідати.

Сьогоднішнє питання було таким ну таким класним, що я для себе відкрила цілий світ чилійського кіно. А, скажу я вам, саме через фільми не для масового глядача краще пізнаєш країну і її людей. А мова як вчиться, особливо її регіональні варіанти! Оскільки мені в цій країні ростити маленьких пузатих ведмедиків, я дуже вдячна своєму віртуальному penpal (як би то його гарно сказати українською?) за його питання про один конкретний фільм. Якби не він, я би про цю віртуальну бібліотеку кіно ніколи б і не дізналася! Хай живуть допитливі незнайомці.

Тож розкажу трохи про цей проєкт. На сайті www.cinechileno.org зібрано коротко-, довгометражні, документальні фільми, телевізійні програми, мистецькі відео, інтерв”ю, тощо. Словом, зайти і не вийти більше – стільки там усього. Звичайно ж, іспанською. Звичайно ж про Чилі або зроблено в Чилі. Звичайно ж, якість не найкраща. Але, як там кажуть про коня? Al caballo regalado no se le mira los dientes…

Хто то таке затіяв і кого бити за піратство? Ніяких піратів там немає, то сама Національна рада з культури та мистецтва Чилі сумісно з віртуальним телебаченням Веселка ТВ (насправді – Arcoiris TV) створили цей абсолютно безкоштовний проект для розповсюдження аудіовізуальних робіт чилійських авторів. Цікаво, а в нас щось таке є?

На сайті є ціла купа фільмів, починаючи з 1925 року. Я полізла дивитися. І Вас запрошую!