Вид на Сантьяго
Сьогодні в Сантьяго сонячно. Хоча надворі всього лише 16 градусів тепла, дуже хочеться вийти і прогулятися. Тож я не стала сперечатися із своїми ногами, які мене просто винесли на вулицю. Перше, що впало ввічі – це заголовок в місцевій газеті Ель Меркуріо “Santiago mostró su rostro más limpio después de las intensas lluvias” (див. заголовок поста). І – величезна фотографія міста з висоти пташиного крила. Фотографія тут – моя, вона не така пишна, як з газети, але завдяки їй ви зможете уявити, який прекрасний вигляд сьогодні має Сантьяго.

В будь-якому іншому місті те, що пройшли дощі і тепер воно чисте, ніколи б не стало новиною. Але в Сантьяго – так. Справа в тому, що тут дуже високий рівень забрудненості повітря. Практично в усіх газетах, на телебаченні, по радіо щовечора передають, автомобілям з якими номерами не можна виїжджати наступного дня. Так, сьогодні власники авто з номерами, що закінчуються на 7, 8, 9 або 0 повинні користуватися громадським транспортом.

Пропозицій стосовно боротьби із смогом було дуже багато і постійно висуваються. Тут і пробити в горах, що оточують Сантьяго, тунель, щоб повітря виходило. І зробити нещасну річечку Мапочо судоплавною (на фото, під час повені), щоб вітер ходив над водою і відносив забруднене повітря. І переселити людей з передмість у серце міста, щоб менше їздили туди-сюди. Десь я читала, що всього було представлено більш, ніж півтори сотні проектів. Але поки що єдиний реально видимий спосіб, який дісно впроваджується у життя – це заборона власникам машин в певні дні ними користуватися.

Ріка Мапочо

До речі, в вересні, на свято Незалежності, коли більша половина жителів міста виїжджає за його межі, небо над Сантьяго просто прозоре, як і сто років тому. Взагалі ж то воно ось в такому приблизно стані:
Смог над містом

Ця фото – з літньої пори. Взимку шар смогу набагато густіший. Тому і намагаємося якомога частіше виїжджати за місто, не гуляти зовсім біля великих доріг, а в недалекому майбутньому і взагалі виїхати жити поза Сантьяго.

Тож піду я насолоджуватися чистим містом і, поки сонечко, погуляю ще.