Сьогодні мені надіслали чорновий варіант документу, який називається “Стратегії розвитку цифрових технологій на 2007-2012 рік”. Це – урядова программа впровадження сучасних технологій у життя країни. Незважаючи на сумні перші місця, Чилі є і позитивним лідером, принаймні у регіоні. Так, країна знаходиться на першому місці в Латинській Америці по комп”ютеризації та відсотку користувачів Інтернету.

Деякі цифри (на країну з населенням в 16,2 млн):

– Інтернет-користувачів тут 4.126.000 чоловік (в Україні 5.545.000 за даними CIA – The World Factbook)

– Протягом 2006 року виділені лінії Інтернет отримали 4845 шкіл та ліцеїв;

– На кінець 2006 року до Інтернету підключено 670 сільських шкіл країни;

– На 1 комп”ютер в середньому по країні 29 учнів;

– Близько 110 тисяч учителів закінчили курси з комп”ютерної грамотності та використання інтернету.

– Через Інтернет можна оформити 420 різних паперів: отримати масу довідок, зареєструватися у податковій, слідкувати за станом візи (актуально для іноземців) тощо.

– 98% операцій, пов”язаних із податками, здійснюються через Інтернет. Так, наприклад, я , як приватний підприємець, видаю електронні квитанції, оплачую щомісячні податки та подаю щорічну декларацію доходів саме через Інтернет. Це заощаджує час стояння в чергах в різних інстанціях, витрати на паперові формуляри, квитанції та допомагає чітко організувати бухгалтерію.

– Чилі стала першою країною в Латинській Америці, де з цього року впроваджено університетську магістерську програму “Інтернет-журналістика та цифрові комунікації” (авторка цього блогу – студентка першого набору :-))

– 68% підприємств підключено до Інтернету.

– Всі банки країни мають Інтернет-портали, через які можна керувати рахунками і здійснювати практично всі фінансові операції он-лайн.

– 35% операцій купівлі-продажу, оплати рахунків та штрафів здійснюється через Інтернет. (Декілька місяців тому за паркування в невстановленому місці виписали штраф. А система тут така: якщо оплачуєш в перші 5 днів, знижка 25%. Але каса муніціпалітету працює тільки з 9 до 18, людині з таким же робочим графіком складно вирватися з офісу. То ж оплата через Інтернет – прекрасний вихід: і гроші економиш, і час).

От тепер сиджу і думаю: що би то таке зробити, щоб і в нашій країні до Інтернету мало доступ хоча б 30 % населення…