Сьогодні хочу розпочати новий цикл статей про те, що читають, бачать і чують в тутешніх ЗМІ чилійці. Буду перекладати або переказувати ті новини, які привернули мою увагу або ж ті, які дуже хвилюють місцеве населення.

А почну із списку, який опублікувала одна із найпопулярніших газет країни, El Mercurio, в електронному додатку видання “Зона контакту”.

Мова іде про те, в чому саме чилійці перші у світі. Так от.

1. Жіноча збірна Чилі з хокею з м”ячем в 2006 році виграла чемпіонат світу. Це перший світовий успіх Чилі в командних видах спорту.

Офіційна сторінка – III Mundial de Hockey

2. В Чилі найвищий у світі відсоток дитячого ожиріння: 40%. У порівнянні з США, де 60% дорослого населення має цю проблему, від ожиріння страждає 26% дітей.

3. Найсильніший у світі землетрус в 9,5 балів за шкалою Ріхтера в 1960 році зруйнував саме чилійське місто Вальдівію. Ця стихія забрала дві тисячі життів, змінила русла рік, затопила місто. Картину хаосу та руїни доповнило виверження вулкану Пуєуе.
Землетрус

4. Столиця Чилі за даними Всесвітньої Організації охорони здоров”я на 2001 рік мала найбільшу у світі кількість жителів, які страждають депресією.

5. Чемпіон світу з підводного полювання теж чилієць: Патрісіо Саес Годой, житель міста Аріка, який займається виловлюванням молюсків і цим заробляє собі на хліб. Його історія у свій час дуже обговорювалася громадськістю, тому що ні органи влади, ні спортивний комітет його починання не підтримали. А коли він повернувся з перемогою, ніхто навіть і не знав про це. Щоправда, потім його визнали почесним сином міста Аріки і пообіцяли премію та пожиттєву пенсію, яку він і досі чекає.
Патрісіо Годой

6. Чилі – це Латиноамериканська країна, яка має найбільший відсоток користувачів Інтернету.

7. Чилі – перша і єдина країна у світі, яка має угоди про вільну торгівлю аж з 4 азіатськими тиграми: Індією, Китаєм, Кореєю та Японією.

8. Чилі на першому місці в регіоні за найбільш нерівномірним розподілом прибутку: 20% найбагатших сімей мають 63% прибутків.

9. Чилі на першому місці в Латинській Америці за рівнем споживання алкоголю: 17,5% чоловіків і 5% жінок зловживають спиртними напоями. Але то не все: на першому місці на континенті Чилі також і по курінню маріхуани.

На цьому і зупинюся, а про приємні рекорди Чилі запрошую вас дізнатися із статті нашого співвітчизника Олега Ясинського “Мировые рекорды Чили”.