Сьогодні довелося мені піти в поліклініку. Все ж таки минулі свята далися взнаки: печінка попросила її перевірити. На щастя, нічого такого з нею не сталося, просто переїла смачних емпанадок та смаженого м”яса. Але тема для наступної розповіді у мене з”явилася.

В Чилі є два типи лікарень: приватні і державні. І ті, і ті бувають різних рівнів. В деяких приватних клініках в діагностиці та лікуванні застосовують мало не космічні технології. А деякі державні діють за принципом “пацієнт, допоможи собі сам”.

Зараз я обстежуюся в одній із приватних клінік, http://www.integramedica.cl Це, звичайно, не найкращий з наявних медичних закладів, але один із них. Вже по коридорові можна здогадатися, куди ти потрапив. На жаль, не змогла сфотографувати кабінет лікаря, але можу сказати – там гарно. На стінах – репродукції відомих картин. На столі – сучасний комп”ютер, квіти. Кімнатні рослини теж. Є окрема кімнатка, де ти за необхідності можеш перевдягнутися в лікарняний халат бездоганної чистоти. Але що мені найбільше подобається – це макети і плакати внутрішніх органів. Лікар так талановито використовує цю наочність, що ти просто бачиш себе зсередини і розумієш, що з тобою відбувається. І це при тому, що в школі мені анатомія ну ніяк не подобалася.

клініка

Головне – мати медичне страхування. В місяць пристойний контракт виходить десь 100 доларів на людину, але воно того варте: цієї зими чоловік захворів грипом. Одне тільки обстеження (а без нього ніяк – потрібен був лікарняний) коштувало десь 200 доларів. Завдяки страхуванню ми повернули всі витрачені гроші. Це тому, що за нашим контрактом за всі звернення в пункт невідкладної допомоги нам повертають 100%. Так само нічого не платимо за аналізи.

Проте за звичайну консультацію платити потрібно. Вартість одного відвідування в саме цій клініці – десь 35 доларів. З них я плачу тільки 10. Якщо врахувати, що іноді доводиться побувати зразу у декількох лікарів і по 2-3 рази, то вже відчувається ця різниця.

Звичайно, є клініки дешевші, є дорожчі. Я вибрала цю, тому що знаходиться недалеко від дому. А ще тому, що один із лікарів, у якого я обстежуюся – болгарка. Ми натрапили на неї зовсім випадково: коли я йшла на огляд вперше, вибирали скорше інтуітивно, бо знайомств у мене ще не було. І у списку медиків була Галина Іванова. Перше, що спало на думку- росіянка. Записалися на прийом. Виявилося, що вона хоч і не росіянка, але російську розуміє і знає багато про колишній Радянський Союз. З часом, до неї стали ходити практично всі знайомі мені співвітчизники: все ж таки легше пояснити, що тобі болить російською мовою :-).

Ви мене спитаєте: а як рівень обслуговування, рівень лікарів? Скажу – дуже і дуже пристойний.

По-перше, щоб стати студентом медфакультету якого б то не було університету, потрібно мати високий бал PSU. PSU – це екзамени з математики, рідної мови та літератури, історії та географії – обов”язкові, плюс – 1 на вибір, в залежності від того, на яку спеціальність хоче далі йти вчитися. Хоча можна здати екзамени і з усіх предметів – може, знадобиться.  За результатами цих екзаменів ти вже дивишся, куди тебе можуть прийняти, а куди краще і не рипатися. Наприклад, при максимальному балі в 800 пунктів для медфаку потрібно мати щонайменше 760 з усіх предметів. І чим престижніший вуз, тим вищий прохідний бал.

По-друге, треба провчитися в медвузі 6 років для того, щоб отримати загальний диплом лікаря, плюс 4 роки – отримати спеціалізацію. Хоча протягом цих 4 років ти вже працюєш і отримуєш зарплатню.

По-третє, Чилі – країна маленька. Якщо ти зарекомендуєш себе як поганий лікар, ти пропав. І дорога тоді або в якусь державну клініку, або в провінційний медпункт, або в небуття. Хоча не факт, що в держклініках тільки погані медики: є всякі.

То ж кожного разу, як я іду на обстеження, я спокійна: мені не доведеться годинами очікувати в коридорах, не повинна буду крадькома сунути до кишені лікаря гроші або нести якийсь подарунок по закінченню лікування, я не зобо”язана бігати по аптекам, шукати “необхідний набір всього необхідного”, зі мною будуть чемні і люб”язні. Як, до речі, і з моїм котом, якого теж доводиться час від часу возити на обстеження або вакцинацію.

Словом, я від щирого серця бажаю всім нам міцного здоров”я!